Union Akademi

Adli Belge ve Sahtecilik İncelemeleri Uygulamalı Laboratuvar Eğitimi

Adli belge ve sahtecilik incelemeleri uygulamalı laboratuvar eğitimi , yazı ve imza incelemesi dediğimiz grafolojik incelemenin yanında, nüfus cüzdanı, ehliyet, diploma, çek-senet gibi değerli belgelerde yapılan sahteciliklerin incelenerek tespiti ve raporlanmasını kapsar. Değerli belgelerin sahte ya da bozulmuş/değiştirilmiş olup olmadığının tespiti,  ayrıca el yazısı ve imzanın aynı kişi tarafından, üretilip üretilmediğinin ortaya çıkartılması suistimallerin önlenmesi […]

3 öğrenci kaydoldu

Adli belge ve sahtecilik incelemeleri uygulamalı laboratuvar eğitimi , yazı ve imza incelemesi dediğimiz grafolojik incelemenin yanında, nüfus cüzdanı, ehliyet, diploma, çek-senet gibi değerli belgelerde yapılan sahteciliklerin incelenerek tespiti ve raporlanmasını kapsar.

Değerli belgelerin sahte ya da bozulmuş/değiştirilmiş olup olmadığının tespiti,  ayrıca el yazısı ve imzanın aynı kişi tarafından, üretilip üretilmediğinin ortaya çıkartılması
suistimallerin önlenmesi adli belge inceleme uzmanının işidir.

Ülkemizde çokça işlenen nitelikli sahtecilik marifetiyle dolandırıcılık suçlarının yaygınlığı, polis, jandarma ve adli tıp laboratuvarlarında mahkemelerden ve savcılıklardan gelen belge inceleme işlerine yetişilememesine sebep olmaktadır. Ayrıca mağduriyet yaşayan kişilerin inceleme yaptırabileceği özel laboratuvarların olmaması bu alanda oluşan özel bilirkişilik ihtiyacını öne çıkarmaktadır.

Eğitimin akabinde küçük bir bütçeyle temin edilebilecek el tipi inceleme cihazıyla özel bilirkişilik yapmaya imkan sağlayan bu eğitim, sizlere bu alandaki temel ve ileri düzey seviyede en iyi uygulama örnekleriyle sunulacaktır. 18 yıldır bu alanda hizmet veren ve 5 binin üzerinde raporlama yapan uzmanımız, yüksek lisans ve doktorasını da yine adli bilim programında tamamlamıştır.

Adli Belge Uzmanlığına dair tüm detaylara vakıf olacağınız kapsamlı teorik eğitim ve cihazlı uygulamalarla Adli Belge Uzmanı olmanız sağlanacaktır.

Diğer bir eğitimimiz olan  Adli Belge ve Sahtecilik İncelemeleri Eğitimimizi de incelemenizi öneririz.

Yazı İncelemeleri

1
1 Giriş ve Yazının Tanımı
2
2 Yazının Tarihsel Gelişimi
3
4 El Yazısının Nitelikleri
4
5 Yazının Aidiyet Tespiti
5
6 Samimi Mukayese Yazılar
6
7 Huzurda Alınmış Yazılar
7
8 Değiştirme Gayreti İçerisinde Yazılan Yazılar
8
9 Yazıların Karşılaştırılması ve Kanaat Beyanı

İmza İncelemeleri

1
1 Dersin İçeriği
2
2 İmzanın Tanımı
3
3 İmzanın Yapısı
4
4 İmzanın Çeşitleri
5
5 Yasalarımızda İmza
6
6 İmzanın Kanuni Unsurları
7
7 Orjinal İmza ve Özellikleri
8
8 Gerçek İmzaların Kaligrafisini Etkileyen Faktörler,
9
9 İmza Sahteciliği Türleri
10
11 Sahte İmzaların Tespiti
11
12 Şüpheli Gerçek İmzalar
12
13 İmzanın İnceleme Aşamaları
13
14 İmza Atan Kişinin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
14
15 İmza Çeşitleri Örnekleri
15
16 Günlük Yaşantıdaki İmza Türleri
16
17 İmzanın Zamanlı Değişimi
17
18 Eğitim Sonrası İmza Değişikliği
18
19 Örnek Vakaa Çalışması 1
19
20 Örnek Vakaa Çalışması 2
20
21 Örnek Vakaa Çalışması 3
21
22 Örnek Vakaa Çalışması 4
22
23 Örnek Vakaa Çalışması 5
23
24 Örnek Vakaa Çalışması 6

Sahtecilik

1
2 Belgenin Tanımı ve Unsurları
2
3 Belge Türleri
3
4 Sahtecilik Nedir
4
5 Külli Sahtecilik
5
6 Kısmi Sahtecilik
6
7 İlave Yöntemiyle Yapılan Sahtecilik
7
9 Silme Yöntemiyle Yapılan Sahtecilik
8
11 Karalama – Lekeleme Yöntemiyle Yapılan Sahtecilik
9
12 Yakma ve Yırtma Yöntemiyle Yapılan Sahtecilik
10
14 Uydurma Suretiyle Oluşturulan Belgeler
11
15 Hayali Belgeler
12
16 Kamuflaj Belgeler
13
16-1 Temel Sahtecilik Özet
14
17 Sahte Belgelerle İstinaden Alınan Belgeler
15
18 Kısmi Sahtecilik Örnek ( Fotoğraf Değişikliği )
16
19 Kısmi Sahtecilik Örnek ( Sürşarj )
17
20 Kısmi Sahtecilik Örnek ( İlave )
18
21 Bilirkişi ve Nitelikleri Çerçeveli
19
22 Rapor Yazım Kuralları Çerçeveli
Devlette ve özel sektörde geçerli olan adli belge inceleme uzmanlığı sertifika programını tamamlayanlar birkaç farklı alanda önemli fırsatları yakalayabilir. Emniyet ve TSK ‘da çalışanlar daha nitelikli bölümler olarak görülen kriminal laboratuvarlar birimlerinde çalışma imkânı elde edebilir, bilirkişi olarak ek gelir sağlayabilir, ünvan değişikliği imkânı yakalayabilir ya da kendi danışmanlık firmalarını kurabilirler.Avukatlar: Adli belge inceleme uzmanlığı alan avukatlar meslektaşları arasında bu yönleriyle öne çıkar. Sahtecilikle dolandırılmış mağdurların avukatlığını üstlenmekte kolaylık elde eder ve kendisi de inceleme yapmaya ehil olur. Böylece daha fazla gelir elde etme yanında, rekabet içerisinde bulunduğunuz meslektaşlarınızdan bilgi, beceri ve tecrübe anlamında kendinize birçok değer katacak, bu tarz dosya alımlarında öne çıkacak, davalarınızdaki ağırlıklarınızı artıracaksınız. Mağduriyetin ispatı, suçsuzluğun ortaya çıkarılması ve suç vasfının değiştirilmesinde daha geniş bir öngörü ortaya koyacaksınız.Bilirkişi olma fırsatı; Bilirkişilik Daire Başkanlığının istediği standarları yerine getirerek bilirkişilik yaparak adliyeden dosya başına 500-1000 TL arası ücret alabileceği gibi avukatlar ve mağdurların inceleme taleplerinden dosya başı yüksek gelir elde edebilirler.
Bu eğitimle adli belge incelemesi yapacak kadar bilgi birikimi ve bol uygulama ile tecrübe edinmiş olacaksınız. Ayrıca uluslararası geçerliği olan bir sertifikaya sahip olmanız bol kazançlı bilirkişilik dünyasının kapılarını size açacaktır.UNİON AKADEMİ aldığınız bu eğitimin akabinde, ihtiyaç duyduğunuz zaman alan uzmanlarıyla size teknik destek vermeyi bila bedel taahhüt eder.
Kursu al
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim