Union Akademi

Avukat ve Diğer Yargı Mensupları için Parmak İzi Eğitimi

Parmak izleri adli dava dosyalarında çokça karşılaşılan bulgulardandır. Bu bulgular delil niteliği kazandığında sadece suçu değil masumiyeti de ispat etmenin güçlü bir vasıtasıdır. Devlet laboratuvarlarında yapılan incelemelerde suç ispatı perspektifinden bakıldığından, bu bulgunun masumiyeti ispat tarafı örtülü kalabilmektedir. Bu sebeple özellikle yargı mensuplarının masumiyeti ispat tarafını görebilmeleri için parmak izi konusunu bilmeleri önemlidir.

Avukat ve diğer yargı mensupları için parmak izi eğitimi nedir ? Parmak izleri adli dava dosyalarında çokça karşılaşılan bulgulardandır. Bu bulgular delil niteliği kazandığında sadece suçu değil masumiyeti de ispat etmenin güçlü bir vasıtasıdır.  Devlet laboratuvarlarında yapılan incelemelerde suç ispatı perspektifinden bakıldığından, bu bulgunun masumiyeti ispat tarafı örtülü kalabilmektedir. Bu sebeple özellikle yargı mensuplarının masumiyeti ispat tarafını görebilmeleri için parmak izi konusunu bilmeleri önemlidir.

Olay yerinde Parmak izinin bulunduğu yer, parmak izinin ne zaman oraya bırakıldığı, parmak izinin olay mahalline başka bir yerden taşınıp taşınmadığı gibi tespitler masumiyetin ve mağduriyetin ispatı için önemli incelemelerdir.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesinde adli bilimler programında tamamlayan uzmanımız, 22 yıl yurt içi ve yurt dışında adli bilim hizmeti vermiş ve yüzlerce rapora imza atmıştır

Parmak izi uzmanlığı konularında detay bilgilere vakıf olacağınız bu eğitim sonrasında, üniversite onaylı ve ulusal ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olacaksınız. Bu nitelikli eğitim ve sertifika size iyi kazançlar getiren bilirkişilik kapılarını açacaktır. 

İlginizi çekebilir → Parmak izi eğitimi 

Parmak izine giriş

1
Parmak İzine Giriş 1
2
Parmak İzine Giriş 2

Parmak izinin tarihçesi

1
Parmak izinin tarihçesi 1
2
Parmak izinin tarihçesi 2
3
Parmak izinin tarihçesi 3

Parmak izlerinin sınıflandırılması

1
Parmak izlerinin sınıflandırılması 1
2
Parmak izlerinin sınıflandırılması 2
3
Parmak izlerinin sınıflandırılması 3

Parmak izlerinin mukayesesi

1
Temel Prensipler ve Karakteristik Özellikler
2
Mukayesede Uluslararası Standart ACE-V
3
Analiz-Karşılaştırma-Değerlendirme-Onaylama
4
Uluslararası standartta karşılaştırma dereceleri
5
Örnek Mukayeseler

parmak izlerinin geliştirilmesi

1
Olay yerlerinde Görünen ve Görünmeyen Parmak İzleri
2
Örnek uygulamalar
3
Islak Yüzeylerdeki Parmak İzlerinin Geliştirilmesi
4
Parmak izi Laboratuvarında Kullanılan Kimyasal Yöntemler
5
Parmak izi Laboratuvarında Kullanılan Kimyasal Yöntemler
6
Latent Parmak İzlerinin Geliştirilmesi Protokolleri

Parmak izlerinin karşılaştırmaya elverişli olarak geliştirilmesini etkileyen faktörler

1
parmak izlerinin karşılaştırmaya elverişli olarak geliştirilmesi
Avukatlar, Hakimler, Savcılar, Katipler, Hukuk Fakültesi Öğrencileri
Avukatlar: Parmak izi inceleme uzmanlığı eğitimini alarak, meslektaşlarınız arasında bu yönünüzle öne çıkabilir, daha fazla gelir elde edebilir, rekabet içerisinde bulunduğunuz meslektaşlarınızdan bilgi, beceri ve tecrübe anlamında öne geçmiş ve kendinize değer katmış olursunuz. Bu tarz dosya alımlarında öne çıkarak, davalarınızdaki ağırlığınızı artırır, mağduriyetin ispatı, suçsuzluğun ortaya çıkarılması veya suç vasfının değiştirilmesinde daha geniş bir öngörü ortaya koyabilirsiniz.Savcılar; Hukuk fakültesinde ve adalet akademisinde verilmeyen parmak izi konularını öğreneceksiniz. Bu bağlamda adli bilim laboratuvarlarının verdiği raporları isabetli yorumlayıp değerlendirebilecek, mağduriyet ve hak kaybına sebep olmayacak iddianame ve mütalaalar hazırlayabileceksiniz.Hakimler; Adli dosyalardaki parmak izi raporlarında tespitlerin olması ancak yorumların olmaması isabetli kararlar vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu sebeple eğitim sonrası mağduriyete ve hak kaybına sebep olmayacak isabetli karar vermenize yardımcı olacak adli parmak izi bilgisine sahip olacaksınız.
Bu eğitimle hiçbir yerde bulamayacağınız adli parmak izi konularının tamamını içeren bilgi birikimine sahip olacaksınız Üniversite onaylı, uluslararası geçerliği olan bir sertifikaya sahip PARMAK İZİ BİLİRKİŞİLİĞİ yapabileceksiniz Üniversite onaylı, uluslararası geçerliği olan bir sertifikaya sahip olacaksınız Bol kazançlı bilirkişilik dünyasının kapılarını size açacaktır.UNION Akademi, aldığınız bu eğitim sonrasında, ihtiyaç duyduğunuz her zaman alan uzmanlarıyla size teknik destek vermeye devam edecektir.
Kursu al
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim