Union Akademi

Lise Öğrencileri Ve Lise Mezunları İçin Siber Güvenlik Eğitimi (Temel Siber Güvenlik ve Beyaz Şapkalı Hackerlık Eğitimi)

İyi bir mesleğe sağlam bir başlangıç yaparak yüksek kazançlı bir işin kapısını aralayabilirsiniz. Alacağınız kapsamlı bir eğitimle SİBER GÜVENLİK ANALİSTİ olup, sadece yurt içinden değil yurt dışından dahi free lance çalışarak işler alıp, iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

17 öğrenci kaydoldu

Lise Mezunları ve Öğrencileri İçin sıfırdan Zirveye Siber Güvenlik Eğitimi

Tanım

İyi bir mesleğe sağlam bir başlangıç yaparak yüksek kazançlı bir işin kapısını aralayabilirsiniz. Alacağınız kapsamlı bir eğitimle SİBER GÜVENLİK ANALİSTİ olup, sadece yurt içinden değil yurt dışından dahi free lance çalışarak işler alıp, iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Siber güvenlik; Bilgisayarları, sunucuları, ağları ve verileri, internet bağlantılı mobil ve mobil ve elektronik cihaz ve sistemleri kötü amaçlı saldırılardan koruma amaçlı bazı uygulamalar kullanılarak yapılan iş ve işlemlerdir. Bilgi teknolojisi güvenliği veya elektronik bilgi güvenliği olarak da bilinmektedir.

Bu eğitimin amacı; lise mezunları ve halen lisede okuyan ve siber güvenliğe ilgisi olan öğrenciler için, temel düzeyden ileri düzeye siber güvenlik işinin nasıl yapılacağını öğrenmelerini sağlamaktır. Bu eğitimle ayrıca, öğrencilerin siber saldırılar ve bu saldırılara karşı siber güvenlik konularında teorik bilgiye sahip olmaları, ayrıca pratik uygulamalar ve teorik bilgiler ışığında, siber saldırılar ve güvenlik zafiyetlerini araştırıp-tespit ederek önlemler almanın yollarını öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Siber Güvenlik Analisti

Siber Güvenlik Analisti çalıştığı/hizmet verdiği kurumun elektronik bilgi sisteminin korunmasını sağlayan kişidir. Bu kişiler sadece özel sektörde değil devlet kurumlarında da çalışabilirler. Siber ağların ve bilgisayar teknolojilerinin her geçen gün gelişmesi nedeniyle bu sektörde nitelikli personel ihtiyacı oldukça fazladır. Şirketler ya siber güvenlik analistini bünyesine alır çalıştırır veya siber güvenlik hizmetini dışarıdan satın almayı tercih eder.

Siber Güvenlik Analistine Neden İhtiyaç Duyulur?  

Siber güvenliğin birincil amacı, bireyin ve şirketlerin/kurumların verilerini internet ortamında güvence altına almaktır. Bu önemli konuda şirketlerin bilinçsiz veya bilgisiz olması, birçok sorunu beraberinde getirebilir. Örneğin Müşterilerin kişisel bilgilerinin tutulduğu veri bankasındaki bilgilerinin çalınması telafisi mümkün olmayan kayıplara sebep olacaktır. Bu sebeple Siber güvenlik hizmeti almak, şirketlerin veya kurumların bu ve benzeri kayıplarının önüne geçilmesini sağlamış olur.

Günümüzde dijital dünyada iş yapan şirketler, siber güvenlik konusuna özellikle önem vermeleri ve güvenlik sistemlerini geliştirmeleri zorunlu hale gelmiştir. Bunun için de saldırılardan korunmalarını sağlayacak siber güvenlik çalışmalarını ihmal etmemeleri gerekir. Bu zorunluluk sebebiyle siber güvenlik uzmanlarına büyük iş düşmekte ve bu kişiler mesleki yeterliliğini tamamlamış, eğitimini almış kişiler olmalıdırlar.

Bizler bu eğitimle, zengin içerikle kaliteden ödün vermeyerek siber güvenlik analistleri/uzmanlarını yetiştirmeyi hedef almış durumdayız.

Eğitim Müfredatı

1- Teorik Eğitim

 • Siber Güvenlikte Temel Kavramlar
 • Kimlik ve Erişim Yönetimi
 • Ağ Teknolojileri ve Araçları
 • Ağ Güvenliği
 • Bilgi ve Cihaz Güvenliği
 • Tehditler ve Saldırı Yöntemleri
 • Gelişmiş Saldırılar ve Korunma Yolları
 • Şifre Teknolojileri
 • Güvenlik Politikalarının Uygulanması, Risk Yönetimi

2- Pratik Eğitim

 • Komut Satırı Arayüzü Kullanımı
 • Sanal Makina Kurulumu ve Kali Linux Kullanımı
 • Wireshark Kullanımı
 • Temel Yeni Nesil Firewall Yönetimi
 • Açık Istihbarat Kaynaklarının Kullanımı
 • EDR Kullanımı
 • SIEM Kullanımı
 • LetsDefend Platformunun Tanıtımı ve Örnek Olay Çözümleri

Fırsatlar ve Kazanımlar

Alacağınız kapsamlı bir eğitimle SİBER GÜVENLİK ANALİSTİ olup, sadece yurt içinden değil yurt dışından dahi free lance çalışarak işler alıp, iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Ayrıca Amerika’da yapılan ComTİA Security+ sınavına hazırlık olacak şekilde bir bilgi düzeyine sahip olacaksınız.

Kimler Alabilir

Lise mezunu veya halen lise öğrenimi devam eden ve siber güvenliğe ilgisi olanlar bu eğitimi alabilir.

Chapter 1

1
1. Siber Güvenlikte Temel Kavramlar
2
2. Comptia Security Sertifikası
3
3. Güvenlik bilinci Kişisel Güvenliğimiz
4
4. Gizlilik Bütünlük Erişilebilirlik
5
5. Tehlikeler, Zaafiyetler, Riskler
6
6. Kontrol Tipleri ve Fonksiyonları
7
7. Kullanıcı Arayüzleri

Chapter 2

1
Chapter 2-1
2
Chapter 2-2

Chapter 3

1
Chapter 3-1
2
Chapter 3-2
3
Chapter 3-3
4
Chapter 3-4

Chapter 4

1
Chapter 4-1

Chapter 5

1
Chapter 5-1

Chapter 6

1
Chapter 6-1
-Lise mezunu -Lise öğrencileri -Üniversite Öğrencileri -- Kendini Geliştirmek İsteyenler
Siber Güvenlik için Yapılması Gerekenler Nelerdir ?
Kursu al
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim