Union Akademi

Yangın Olaylarında İnceleme ve Suç Analizi Eğitimi

Yangın Olaylarında İnceleme ve Suç Analizi Eğitimi neleri kapsar gelin beraber inceleyelim. Eğitimin Amacı: Yangın yerinin (başlama) ve sebebinin bilinmesi ceza ve hukuk davalarında önemli yere sahiptir. Yine malzeme ve teknolojilerin kullanımına bağlı olarak yangının sebebinin bilinmesi önemlidir. Tüm bu sebeplerden dolayı yangın mahallinin incelenmesi, gerekli teknik raporların elde edilmesi ve soruşturma ile anlaşılması mümkündür. […]

Yangın Olaylarında İnceleme ve Suç Analizi Eğitimi neleri kapsar gelin beraber inceleyelim.

Eğitimin Amacı: Yangın yerinin (başlama) ve sebebinin bilinmesi ceza ve hukuk davalarında önemli yere sahiptir. Yine malzeme ve teknolojilerin kullanımına bağlı olarak yangının sebebinin bilinmesi önemlidir.
Tüm bu sebeplerden dolayı yangın mahallinin incelenmesi, gerekli teknik raporların elde edilmesi ve soruşturma ile anlaşılması mümkündür.
Yangın kasıt sonucu mu yoksa kaza sonucu mu çıktığını öğrenmek; kaza sonucuysa ne tür bir kaza olduğunu belirlemek, kasıt sonucu ise ne şekilde ve ne amaçla çıkarıldığını ve kimin/kimlerin çıkardığını belirlemektir.
Yangın olaylarında bu nedenlerin her biri akla gelmeli ve bu nedenler karşımıza iç içe girmiş olarak çıkabilir. Yangın olaylarında bunların her birinin hukuki değeri vardır. Yangına neyin sebep olduğu ortaya konulmalıdır. En önemlisi de sabotaj ve kundaklama boyutunu ortaya koymak gerekir. Sorumlular ve sorumluluk derecesi belirlenmesi hukuki süreçte önemlidir. Yangın olay yeri; yanmaya bağlı olarak yangın yerinde, bağlantılarında yangın iz, eser delillerinin bulunacağı yerlerdir.
Yangın sebebinin bilinmesi malzeme ve teknoloji standartlarını belirleme yükseltme ARGE çalışmalarının yanında, bir hakkın doğması ve hakkın kaybolması söz konusu olmasına bağlı olarak ceza ve hukuk davaları ile karşı karşıya gelinmektedir.
Yangın Olaylarında Suç Analizi Eğitim Programı belirli sahalarda çalışan olmak üzere yangın konularında araştırma, uzmanlık yapanlara yönelik teorik ve uygulamalı eğitimi kapsamaktadır.

Union Akademi bünyesinde,  10′ dan fazla eğitim bulunmaktadır. Diğer eğitimlerimize de göz atmak isterseniz, unionakademi eğitimler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

YANGIN MEVZUATI

YANMA VE YANGIN

1
Yanma Ve Yanmanın Çeşitleri
2
Yangın ve Yangın Sınıfları
3
Yangın Nedir, Yangın Sınıfları
4
Yangın Oluşum Safhaları
5
Yangınların Sebepleri ve Etkenleri
6
Yangınların Sebepleri
7
Yanıcı Maddelerin Sınıflandırılması
8
Yangın Yerindeki Tehlikeler
9
Bazı Tanımlar

YANGIN TÜRLERİ/SINIFLARI

1
LPG Yangınları
2
Doğalgaz Yangınları
3
Akaryakıt Yangınları
4
Baca Yangınları
5
Elektrik Yangınları
6
Orman Yangınları
7
Araç Yangınları
8
Bina Yangınları

YANGIN SÖNDÜRÜCÜ MADDELER VE YANGIN SÖNDÜRME İLKELERİ

1
Yangın Sınıflarına Göre Söndürücü Maddeler
2
Yangın Söndürme Cihazları
3
Yangın Söndürme Prensipleri(usulleri)

YANGINI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER

1
Yangın Önleyici Tedbirler
2
Yangın İhbar Sistemleri
3
Yangın Söndürme Sistemleri
4
Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri
5
Diğer Tedbirler
6
İşyerin de, Kurum ve Kuruluşlarda Acil Durum Planı ve Ekiplerin Kurulması
7
Yangın Olaylarına Müdahale

YANGIN OLAYLARINDA SUÇ ANALİZİ

1
Kundakçılık
2
Yangın Ve Yangın Yeri Bilgileri
3
Olay Yerinin Korunması
4
Yangın Olay Yeri İncelenmesi
5
Olay Yeri İncelemeleri
6
Yangının Çıkış Sebebinin Araştırılması
7
Bulguların Toplanması
8
Kriminal Laboratuvar İncelemeleri
9
Olay Yerinin Belgelenmesi-Tespiti
10
Tutanak, Rapor
11
Fotoğraf
12
Yangın Soruşturması
13
Yangın Yeri Ve Başlama Noktası
14
Yanan Maddenin Cinsi
15
Yangının Zararı Ve Yanan Maddenin Değeri
16
Tanık Beyanları
17
Sigorta, Kasko Vb Bilgiler

YANGIN OLAYLARINDA İŞ AKIŞ ŞEMASI OLUŞTURMA

Sigorta experleri, İtfaiye görevlileri Fizik ve Kimya ve mühendislik fakültelerinden mezunu olup bu konuda bilirkişilik yapmak isteyenler Emniyet ve jandarma Olay yeri inceleme personeli
Bu eğitimi alarak başarılı olmanız durumunda e devlete işli ve üniversite onaylı bir sertifika edinmiş olacaksı İncelediğiniz yangın yerleri ve dosyalarında gerçekçi sonuçlara ulaşıp çalıştığınız sigorta firmasını büyük zararlardan kurtaracak bilgiye sahip olacaksınız Yangın yeri soruşturmalarında gerçekçi sonuçlara ulaşacaksınız Kazançlı bilirkişilik kapısını aralayıp ek gelir elde edebileceksiniz
Kursu al
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim